Yusuf Yazıcı yeniden CSKA’ya gidebilir

Trabzonspor’un sezon başında Fransız ekibi Lille’den kiraladığı Yusuf Yazıcı, beklentilerin uzağında kaldı.

Bordo-mavili takımla bu sezon 20 maça çıkıp, 5 gol ve 1 asistlik performans gösteren Yazıcı’nın sezon sonunda Fransız kulübüne geri dönmesi bekleniyor. Ancak Fransız ekibi de sözleşmesinin bitimine 1 yıl kalan Yusuf’u satıp, para kazanmak istiyor. Bu satış planının en önemli aktörlerinden birinin de Rusya’nın CSKA ekibi olması dikkat çekiyor.

CSKA girişimlere başladı

Ruslar, CSKA’da unutulmaz bir dönem geçiren Yusuf’un geri dönüşü için şimdiden girişimlere başlamış durumda. Ancak bunun için öncelikle Lille kulübüyle anlaşmaları gerekiyor.

Trabzonspor’un 500 bin euro kiralama ücreti ödediği Yusuf Yazıcı’nın transfermarkt değeri 11.5 milyon euro. Ancak CSKA’nın sözleşmenin bitimine 1 yıl kalması nedeniyle oyuncuyu çok daha düşük bir maliyete alma hesabı içinde olduğu belirtiliyor.

Menajeri: Zamanı gelince konuşacağız

Konuyla ilgili Rus basınına konuşan Yusuf Yazıcı’nın menajeri Adem Cebeci söylentileri doğruladı. Cebeci şu açıklamayı yaptı:

“Yusuf Moskova’yı çok sevdi ama Türkiye’de sezon devam ediyor. CSKA’ya olası bir geçişten ancak sezon sonunda bahsetmek mümkün olacak. Rus hayranların Yusuf’a olan saygı ve sevgileri karşılıklı, o da sizin ülkenizi çok seviyor. Şimdi Avrupa’dan birçok takım onunla ilgileniyor. Zamanı geldiğinde, nasıl biteceğini göreceğiz.”

CSKA’da çok seviliyor

Yusuf Yazıcı, CSKA forması giydiği dönemde sadece 12 maça çıkmasına rağmen olağanüstü bir katkı yapmıştı.

Bu karşılaşmalarda 8 gol atıp, 2 de asist yapan Yusuf, CSKA taraftarının sevgilisi haline gelmişti.

Lille ile sözleşmesi Haziran 2024’e kadar devam ediyor. Rus ekibi daha önce de defalarca Yusuf’u transfer etmek için girişimlerde bulunsa da o tercihini Trabzonspor’dan yana kullanmıştı.

Ancak Karadeniz ekibinde umduğunu bulamadı. Rusya’da yeni sezon transfer dönemi 1 Temmuz’da başlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir