Bu Altcoin Bağımsız Main Net’ini Başlattı: Fiyat Dalgalandı!

DYdX Chain, bağımsız Cosmos Layer-1 olarak main-net’te resmen başlatıldı. Lansman, dYdX sürüm 4’e ve topluluk tarafından yönetilen yeni Blockchain’e geçişi işaret ediyor. Altcoin fiyatı başlangıçta gelişmeye olumlu tepki verdi. Ancak DYDX, daha sonra kazançlarını geri verdi.

dYdX, tam ademi merkeziyetçi yapıya geçiyor!

dYdX sürüm 4 için “alfa main-net” ve bağımsız Cosmos tabanlı Blockchain bugün görücüye çıktı. Bu da önde gelen merkezi olmayan türev platformu için önemli bir geçişin sinyalini verdi. Bugün, dYdX Chain doğrulayıcıları dYdX Chain’in genesis bloğunu oluşturdu. dYdX alfa main-net’in etkinleştirilmesi, dYdX sürüm 4’e ve topluluk tarafından yönetilen yeni Katman-1 Blockchain’e geçişin ilk aşamasını işaret ediyor. Geçiş, bu yıl boyunca birden fazla test-net’teki gelişmeleri içeriyordu. dYdX Vakfı CEO’su Charles d’Haussy, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Yıllar süren geliştirme çalışmalarının, 60’tan fazla doğrulayıcının ve üst düzey ticaret firmalarının yer aldığı 5 test-net’in ardından, dYdX Chain topluluk ve DAO tarafından resmi olarak başlatıldı. Bu, dYdX Ekosistemi için tam ademi merkeziyetçilikle tanımlanan yeni bir bölümü temsil eden muazzam bir sıçramaya işaret ediyor.

Altcoin fiyatı gelişmeye olumlu tepki verdi, ancak…

Cosmos SDK üzerine inşa edilen alfa sürümü, projenin gereksinimlerini karşılamak üzere uyarlanmış bağımsız bir Blockchain sunuyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere dYdX Blockchain, kısa süre önce açık kaynak kodunun kamuya açıkladı. Son hamlesi de bu gelişmeyi takip ediyor. Bu hamle altcoin fiyatı üzerinde etkili oldu. DYDX, gün içinde 2,30 dolar seviyelerinden 2,48 dolara kadar bir yükselişe tanık oldu. Bununla birlikte token daha sonra irtifa kaybetti. Basın zamanında DYDX, güne başladığı noktada duruyor. Öte yandan Bitcoin’in %2’nin üzerinde düştüğü bir ortamda bunu bir başarı olarak görmek de mümkün!

DYDX fiyatı günlük grafik. Kaynak: CoinMarketCap

Projenin alfa main-net hedefleri

Bu alfa aşamasında, main-net öncelikle ağı stres testine tabi tutmayı amaçlıyor. Ekip, ağ güvenliğini sağlamak için 60’tan fazla doğrulayıcıyı işe alma sürecini yürütüyor. Topluluk yönetişim oylamasının onayını bekleyen ve nihayetinde ağda ticareti mümkün kılacak bir sonraki beta lansmanı planlıyor.

Bugünün ilk aşamasında, dYdX doğrulayıcıları, bir dYdX doğrulayıcısı işletmeyi amaçlayan Cosmos merkezli geliştirme firması Cosmostation tarafından belirtildiği gibi, bir genesis dosyası göndererek kayıt olacaklar. Daha önce bir Ethereum Katman 2 ölçeklendirme çözümü olan StarkEx’e dayanan dYdX, 2020’den bu yana 1 trilyon doların üzerinde kümülatif hacmiyle kriptodaki en kapsamlı merkezi olmayan türev ticaret platformu olarak yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir