Dudak Uçuklatan 3 Bitcoin Tahmini: 100 Bin Dolar, 10 Milyon Dolar…

Bitcoin keşfedilmemiş topraklara doğru potansiyel bir yolculuğa çıkarken kripto para dünyası heyecanla çalkalanıyor. Yakın zamanda yapılan iki analiz ve önde gelen bir analistin görüşleri, kritikti. Zira Bitcoin’in geleceğine dair hem iyimserlik hem de bir tutam ihtiyatla dolu canlı bir tablo çiziyor. İşte çeşitli Bitcoin tahmini…

Fred Krueger, 10 milyon dolar bekliyor

Ünlü bir kripto analisti olan Fred Krueger, Bitcoin için şaşırtıcı bir gidişat öngörüyor. Zira önümüzdeki 10-20 yıl içinde fiyatların akıllara durgunluk veren 10 milyon dolara ulaşacağını öngörüyor. Krueger’in tahmini, Bitcoin arzının sınırlı olması, 2 milyara ulaşması beklenen kullanıcı benimsemesi ve spot ETF’lerin demokratikleştirici etkisi gibi çeşitli faktörlere dayanmakta. Krueger, Bitcoin’in benzersiz değer önerisini vurguluyor ve nihayetinde kripto varlık kalabalığından sıyrılacağına inanıyor.

CryptoQuant analisti, 112 bin dolar bekliyor

Analist Ki Young Ju, spot ETF’lere sürekli fon girişinin de etkisiyle harekete geçti. Zira analist Bitcoin için bu yıl 55.000 dolarlık bir “en kötü durum” senaryosu öngörüyor. Bu yükseliş görünümü, bu girişlerin piyasa değeri ve tarihsel piyasa döngüleri üzerindeki etkisinden kaynaklanıyor. Ancak Ki, geçmiş verilere ve MVRV oranına dayanarak 104.000 ila 112.000 dolar arasında potansiyel bir fiyat zirvesi konusunda uyarıyor.

Spot Bitcoin ETF’leri, yatırımcılara varlığa erişim sağlamak için uygun ve düzenli bir yol sundukları için kripto para birimindeki son yükselişin önemli bir katalizörü oldu. CryptoQuant’ın verilerine göre, Ocak ayı sonlarında piyasaya girdiğinden bu yana, spot Bitcoin ETF’leri büyüledi. Zira Cuma günü itibarıyla 192.000’den fazla Bitcoin’i biriktirdi.

Rekt Capital’den de Bitcoin tahmini geldi

Yükseliş hissiyatına katkıda bulunan analist Rekt Capital, Bitcoin’in “buzağılama öncesi ralli aşamasına” girdiğini ilan ediyor. Bitcoin’in boğa piyasalarının öngörülebilir bir model izlediğini düşünmekte. Ayrıca mevcut eğilimin ilk aşamanın başlangıcına işaret ettiğine inanmakta. Pi Cycle Top göstergesini analiz eden Rekt, Ekim 2024 civarında bir piyasa döngüsü zirvesi öngörüyor. Ancak potansiyel yarılma öncesi düzeltmeler nedeniyle daha geç bir tarih olasılığını da kabul ediyor.

Bu tahminler ölçek ve zaman dilimi açısından farklılık gösterse de, hepsi Bitcoin’i çevreleyen bir momentum hissi veriyor. Bununla birlikte, kripto para piyasasının doğası gereği değişken olduğunu ve öngörülemeyen olayların yörüngesini önemli ölçüde etkileyebileceğini unutmamak çok önemlidir. Sonuç olarak, Bitcoin’in geleceği belirsizliğini koruyor. Ancak bir şey açık: Bu dijital varlığı çevreleyen heyecan aşikar ve 2024’teki yolculuğu, ister yıldızlara ulaşsın ister geçici aksiliklerle karşılaşsın, büyüleyici olmayı vaat ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir