Emine Erdoğan “first lady”lerle “Gazze: Direnen İnsanlık” sergisini gezdi

Emine Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde ev sahipliği yaptığı “Filistin İçin Tek Yürek” temalı zirveye pek çok ülkeden devlet ve hükümet başkanlarının eşleri ile özel temsilciler iştirak etti.

Açılış konuşmasını Emine Erdoğan’ın gerçekleştirdiği zirvede, konuk devlet ve hükümet başkanlarının eşleri ile özel temsilciler de birer konuşma yaptı. Zirvenin ardından konukların da katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Emine Erdoğan ile beraberindeki konuklar, daha sonra Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde zirveye özel düzenlenen “Gazze: Direnen İnsanlık” isimli sergiye ziyarette bulundu.

Gazze’de yaşanan insanlık dramını konu alan sergiyi gezen Emine Erdoğan ile konuklara, serginin “Gazze Odası”, “Küresel Vicdan Odası” ve “Umut Odası” bölümleriyle ilgili bilgi verildi

Ziyarette Emine Erdoğan ile konuklara, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da eşlik etti.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir