Her yönüyle 2023 böyle geçti

İlklere imza atan Türk savunma sanayisi 2023’te büyük ivme yakaladı

  • HABER7

Türkiye Yüzyılı’na yön verecek kadroların belirlendiği seçimler, yerli ve milli imkanlarla geliştirilen üstün teknolojiler, asrın en büyük felaket, isyan ve sarsıcı çatışmaların damga vurduğu 2023 yılının öne çıkan belli başlı bazı olayları şöyle listelendi:

SİYASET

2023 yılı, Antakya depreminin ardından en yıkıcı yıl olarak tarihe geçti. Bu yıl, Türkiye için önemli gelişmelerin yaşandığı uzun bir sene oldu. Gerek siyaset gerekse yaşanan olaylar, ülkenin yönünü ve geleceğini şekillendirdi.

EN ÇOK KONUŞULAN OLAYLAR

Acı ve tatlı anılarla bir yıl daha geride kalırken Türkiye deprem, seçim, utanç ve hayal kırıklıkları da dahil olmak üzere birçok gelişmeyi birlikte yaşadı. Haber7 olarak 2023 yılında yaşanan en önemli olayları sizler için derledik.

DÜNYA

2023 yılı, dünya için önemli gelişmelerin yaşandığı uzun bir sene oldu. İşte, gün gün 2023 yılında dünya gündemine damga vuran olaylar:

EKONOMİ

Türkiye’yi sarsan depremler bu yıl ekonomiyi etkiledi. Enflasyonda yükseliş görülürken, büyüme yavaşladı. Ekonomi yönetimindeki değişiklik sonrasında parasal sıkılaşma hızlandı. Fahiş fiyat ve artan kiralar gündemden düşmedi. İşte ekonomide yıla damga vuran olaylar…

SPOR

2023 yılı, spor alanında oldukça hareketli ve olaylı bir sene oldu. İşte 2023 yılında spor gündemine damga vuran olaylar:

HABER7 YILA DAMGA VURDU

Haber7 ekibi, 2023 yılında da oldukça başarılı bir yıl geçirdi. Habercilik alanında özveri ve gayretle gece gündüz çalışan ekiplerimiz adından sıkça söz ettirdi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir