Prigozhin uçağının enkazı 2 kilometrelik enkaz alanına dağıldı

Rus devlet medyası Moskova’nın kuzeybatısındaki uçak kazasının enkazı 2 kilometrelik bir enkaz alanına dağıldığını duyurdu.

Devlet tarafından işletilen Rusya 24 kanalı, “Serbest düşüş üzerine Embraer uçağının enkazı, gövde enkazının çoğunun bulunduğu köyden (Kuzhenkino) 2 kilometre uzakta parçalandı” dedi. “Enkazın büyük kısmı tarımsal işletmelerin yakınına düştü.”

Devlet haber ajansı RIA Novosti ayrıca uçağın parçalarından birinin kaza mahallinden yaklaşık 2 kilometre (1,2 mil) uzaklıktaki Kuzhenkino köyünün giriş yolunda bulunduğunu bildirdi. 

ÖLÜMCÜL YOLCULUK

: Rus yetkililere göre, Wagner Group’un kurucusu Yevgeny Prigozhin , Rusya’nın askeri liderliğine karşı isyan başlattıktan sadece aylar sonra düşen uçakta hayatta kalan yoktu.

Kremlin’den kazayla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Rusya Soruşturma Komitesi daha önce kazanın ardından “ceza davası” başlattığını açıklarken  , devlet havacılık otoritesi Rosaviation özel olarak oluşturulmuş bir komisyonun “kazanın koşullarını ve nedenlerini araştırmaya başladığını” söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir